معرفی وب سایت به موتورهای جستجو

معرفی وب سایت به موتورهای جستجو

search-engine2

در این قسمت آموزش گام به گام معرفی وب سایت به موتو های جستجو ارائه می گردد. توجه نمایید که یاهو از معرفی موتور bing استفاده می نمایید و نیازی به معرفی جداگانه به یاهو وجود ندارد.

 

bing-logo google-logo yahoo-logo

معرفی سایت به موتور جستجوی گوگل

google5

جهت معرفی وب سایت به موتور جستجوی google شما بایستی یک حساب کاربری در google داشته باشید برای این کار به آدرس www.google.com/accounts رفته و گزینه sign up را انتخاب کنید و پس از پر کردن فرم مربوطه و ساخت حساب مراحل زیر را دنبال نمایید. به آدرس www.google.com/webmasters/tools رفته و نام کاربری و کلمه عبور حسابتان را وارد نمایید. گزینه ADD A SITE را انتخاب نمایید آدرس سایت خود را وارد نمایید و روی Continue کلیک کنید. در این قسمت گوگل یک اعتبار سنجی انجام می دهد تا مطمئن گردد که شما مالک سایت هستید. برای این کار چندین روش وجود دارد که درحالت پیش فرض آن یک فایل html را از گوگل دانلود کرده و در هاست خود قرار می دهید. انتخاب هر یک از این روش ها آزاد است ولی برای سیستم تنست راحت ترین کار استفاده از تگ html است برای این کار: روی گزینه Alternate methods کلیک کنید گزینه HTML tag را انتخاب کنید متا تگ داده شده را کپی کرده و در بخش هد صفحات قرار دهید گزینه VERIFY را انتخاب نمایید. گوگل اعتبار سنجی خود را انجام داده و تایید می کند. برای ادامه کار Continue را انتخاب کنید اکنون سایت شما به گوگل معرفی شده است و برای کارآیی بهتر ، باید نقشه سایت خود را نیز معرفی کنید. برای این کار روی Sitemaps کلیک کنید. ADD/TEST SITEMAP را انتخاب کرده و آدرس نقشه سایت خود را وارد نمایید.  سپس Submit Sitemap را انتخاب کنید. اکنون سایت شما به گوگل معرفی شده و نقشه سایت نیز در اختیار گوگل می باشد.

معرفی سایت به موتور جستجوی یاهو و بینگ

bing1 yahoo1

جهت معرفی وب سایت به موتور جستجوی bing شما بایستی یک حساب کاربری در Microsoft داشته باشید برای این کار به آدرس https://login.live.com رفته و گزینه sign up now را انتخاب کنید و پس از پر کردن فرم مربوطه و ساخت حساب مراحل زیر را دنبال نمایید. به آدرس https://ssl.bing.com/webmaster رفته و سپس بر روی Sign in کلیک کرده و نام کاربری و کلمه عبور حسابتان را وارد نمایید. گزینه ADD A SITE را انتخاب نمایید آدرس سایت خود را در قسمت Add a Site وارد کرده و روی ADD کلیک کنید. در قسمت Add a sitemap آدرس نقشه سایت خود را وارد نمایید در مورد سیستم تنست این آدرس Domain/web.sitemap می باشد که Domain همان نام سایت شما است. گزینه های ستاره دار فرم را تکمیل کرده و روی ADD کلیک کنید. اکنون سایت شما اضافه شده و باید مرحله اعتبار سنجی انجام گیرد. برا این کار بر روی Verify now در روبروی نام سایت خود کلیک کنید. در اینجا سه روش برای اعتبار سنجی سایت شما وجود دارد که به دلخواه از هر کدام می توانید استفاده کنید. برای سیستم تنست بهترین روش استفاده از متا تگ می باشد. برای این کار متا تگ داده شده را کپی کرده و در هد صفحات قرار دهید. گزینه VERIFY را انتخاب کنید. اکنون سایت شما به bing معرفی شده و نقشه سایت نیز در اختیار bing می باشد.

 

برای داشتن وب سایت حرفه ای و زیبا با ما تماس بگیرید

واحد فروش:

۰۲۱-۶۶۹۳۵۲۹۷

۰۹۱۰۲۹۸۰۹۷۷

ایمیل: Sales@AsanPardazesh.IR

مطالب مرتبط0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: